Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘRywal z wyższej półki, ale w zasięgu Akademików

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2018-04-28 12:11

Zielonogórskich szczypiornistów czeka dziś przedostatni w tym sezonie mecz na własnym parkiecie. Do Winnego Grodu przyjedzie 5. w tabeli Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna.

Piłkarze ręczni z Grodu Bachusa ostatnich miesięcy nie mogą zaliczyć do udanych. Od początku lutego zanotowali oni bowiem zaledwie jedno zwycięstwo – przed dwoma tygodniami z ostatnim MKS-em Grudziądz. Przez to ich sytuacja w I lidze nie wygląda już tak znakomicie jak w pierwszej części sezonu. Obecnie zajmują oni 9. lokatę z dorobkiem 32 punktów.

Ich sobotni rywal plasuje się w czołówce ligowego zestawienia. Sokół znajduje się obecnie na 5. miejscu z 46 punktami na koncie. Mając zaledwie 3 „oczka” straty do wicelidera, drużyna z Pomorza nadal jest w grze o najwyższe cele w I lidze.

Będzie to zatem z pewnością trudny przeciwnik dla AZS-u. Przypomnijmy jednak, że w poprzedniej kolejce zielonogórzanie zaledwie jedną bramką ulegli w derbach Ziemi Lubuskiej liderującej Stali Gorzów. Podobnie było zresztą w pierwszym starciu pomiędzy Akademikami a Sokołem. Wówczas w Kościerzynie doszło do wyrównanego widowiska, w którym ówcześni gospodarze zwyciężyli 30:29. Zielonogórzanie mają więc okazję, by ponownie zagrać na równi z drużyną z czołówki tabeli.

25. kolejka I ligi: AZS Uniwersytet Zielonogórski – Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
Data: 28.04.2018, godzina 18:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.
Sędziowie: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń.

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest dziesięć plus dwa?


© ZGSPORT.PL 2018-2019 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności