Nasz serwis korzysta z cookies w celach statystycznych. Ponadto Google zbiera dane w celu personalizacji reklam wyświetlanych na naszych stronach. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na powyższe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj naszą politykę prywatności.
ZGADZAM SIĘCzas na półfinał PGE Ekstraligi! Czy Smolinski załata dziurę po Pedersenie?

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[ŻUŻEL]
2019-08-31 22:49

Zaczynamy fazę play-off w PGE Ekstralidze! Stelmet Falubaz Zielona Góra, którzy przystępuje do niej z 3. miejsca, w półfinale zmagań zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. Pierwszy mecz już w niedzielę na W69.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Stelmet Falubaz zmierzy się z wrocławską ekipą po raz drugi w ciągu trzech tygodni. Ostatnio Betard Sparta stawiła się na W69 11. sierpnia. Wówczas zwyciężyła ona 46:44, choć dawało się usłyszeć głosy, że zielonogórzanie specjalnie nie pokazali całego potencjału, zachowując go na play-offy.

Teraz jednak obie drużyny przystąpią do meczu w nieco innych składach. W ekipie z Winnego Grodu zabraknie ważnego ogniwa w postaci Nickiego Pedersena, który przed tygodniem w Toruniu nabawił się urazu. Zastąpi go Martin Smolinski, dla którego będzie to ligowy debiut w barwach zielonogórskiego zespołu, mimo że jest jego zawodnikiem od 2018 roku. W odwodzie pozostaje jeszcze Sebastian Niedźwiedź, który ostatnimi dniami sporo trenował na zielonogórskim owalu. Bardzo możliwe, że zobaczymy go pod nr 16.

Z kolei do składu gości powrócił Vaclav Milik, który wypchnął tym samym Gleba Czugunowa na pozycję rezerwowego. Wydaje się zatem, że po ubiegłotygodniowej, dotkliwej porażce z Fogo Unią Leszno, wrocławianie chcą mieć więcej możliwości taktycznych, bo na tym etapie niezałatana dziura w składzie może kosztować awans do finału.

PGE Ekstraliga, półfinał: Stelmet Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław
Data: 01.09.2019, godzina 19:00
Miejsce: Swiss Krono Arena, ul. Wrocławska 69, Zielona Góra.
Sędzia: Artur Kuśmierz.
Komisarz toru: Jacek Woźniak.

Awizowane składy:
Stelmet Falubaz Zielona Góra:
9. Martin Vaculik
10. Martin Smolinski
11. Michael Jepsen Jensen
12. Piotr Protasiewicz
13. Patryk Dudek
14. Damian Pawliczak
15. Norbert Krakowiak
16.

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Jakub Jamróg
3. Vaclav Milik
4. Max Fricke
5. Maciej Janowski
6. Maksym Drabik
7. Przemysław Liszka
8.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Brak komentarzy! Podziel się swoją opinią jako pierwszy!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus trzy?


© ZGSPORT.PL 2018-2020 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności