Lider z Gorzowa stawi się przy Szafrana. Czas na lubuskie derby szczypiornistów!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[PIŁKA RĘCZNA]
2019-11-22 17:57

Zbliża się jeden z najciekawszych meczów PKM Zachód AZS-u UZ w I lidze piłki ręcznej. Do Winnego Grodu przyjedzie rywal zza miedzy, który niedawno wskoczył na fotel lidera.

fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Przed zielonogórskimi szczypiornistami trudny derbowy pojedynek ze Stalą Gorzów. W hali przy ul. Szafrana zaprezentuje się świeżo upieczony lider I ligi, który z dorobkiem 18 punktów wskoczył przed tygodniem na czołowe miejsce w tabeli. Ekipa z północnej stolicy województwa lubuskiej przegrała w tym sezonie tylko raz – na inaugurację rozgrywek musiała uznać wyższość KPR Ostrovii. Dzięki temu notuje ona teraz serię siedmiu meczów bez porażki. AZS z kolei plasuje się w środku ligowej klasyfikacji. Akademicy mają na koncie 12 „oczek” i mimo zajmowania 7. lokaty, bliżej im do czołówki niż strefy spadkowej.

Warto przy okazji wspomnieć, że będą to pierwsze ligowe derby Ziemi Lubuskiej od sezonu 2017/2018. Wtedy to po raz ostatni obie drużyny występowały w tej samej grupie I ligi. Sytuacja była wówczas dość podobna – Stal biła się o czołowe miejsca, a klub z Winnego Grodu utrzymywał się w okolicach środka tabeli. Derbowe pojedynki były jednak niezwykle zażarte – przy Szafrana padł remis, który w rzutach karnych na swoją korzyść rozstrzygnęli gorzowianie, a w rewanżu ekipa z północy zwyciężyła zaledwie jedną bramką. Liczymy więć, że również i tym razem czeka nas kapitalne widowisko!

I liga, 9. kolejka: PKM Zachód AZS UZ – KS Stal Gorzów
Data: 23.11.2019, godzina 19:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.


1

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest osiem plus dziesięć?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności