Punkt AZS-u w Grodkowie
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-12-02 09:54
Wyrównany pojedynek stoczyli w sobotę szczypiorniści PKM Zachód AZS-u UZ, którzy na wyjeździe mierzyli się z Olimpem Grodków. Ostatecznie zielonogórzanie musieli zadowolić się zdobyciem jednego punktu.

W pierwszej połowie z początku gospodarze zbudowali sobie kilkubramkową przewagę, ale w 21. minucie Akademicy zdołali ich dopaść. Mimo wyniku na styku, który utrzymywał się także po przerwie, niemal przez cały czas o krok dalej byli miejscowi. Na szczęście w decydującym momencie pojedynku – w ostatniej jego minucie – do wyrównania doprowadził Robert Góral, dzięki czemu do rozstrzygnięcia meczu potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nich minimalnie lepszy okazał się Olimp, zwyciężając 6:5.

Po 10 kolejkach I ligi PKM Zachód AZS UZ zajmuje 7. lokatę w tabeli. W przyszłą środę (11.12) podopiecznych Ireneusza Łuczaka rozegrają ostatnie spotkanie w tym roku. W ramach 11. kolejki do Winnego Grodu przyjedzie Siódemka Miedź Legnica.

I liga, 10. kolejka: UKS Olimp Grodków – PKM Zachód AZS UZ 29:29 (15:14; k. 6:5)