AZS UZ górą w derbach
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2021-10-25 11:40
Za nami 5. kolejka I ligi piłki ręcznej. W niej czekało nas derbowe spotkanie pomiędzy AZS-em Uniwersytetu Zielonogórskiego a Trójką Nowa Sól. W hali przy ul. Szafrana lepszy okazał się zespół gospodarzy.

Już po pierwszej połowie spotkania 6-bramkowe prowadzenie miał po swojej stronie AZS. Początek meczu był jednak wyrównany, bowiem Trójka kilka razy goniła wynik. W ostatnich 5 minutach zielonogórzanie zanotowali jednak serię 5:1, czym na dobre odskoczyli nowosolanom.

Po przerwie Akademicy skupili się już głównie na utrzymaniu korzystnego rezultatu. Cel ten został osiągnięty i zwycięstwo 30:25 stało się faktem. Tym samym AZS wygrał po raz drugi w tym sezonie i powiększył swój dorobek punktowy do 6 „oczek”.

Za tydzień kolejna okazja do zapunktowania – wyjazdowy mecz z Dziewiątką Legnica, która nie zainkasowała jeszcze w tym sezonie żadnej zdobyczy.

I liga, 5. kolejka: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – UKS Trójka Nowa Sól 30:25 (16:10)