Wysokie zwycięstwo Watahy na inaugurację własnego boiska
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2021-10-03 18:09
Rugbyści Watahy Zielona Góra rozegrali wczoraj drugie spotkanie w bieżących rozgrywkach II ligi. Zielonogórzanie rozgromili Miedziowych Lubin 81:0.

Mecz był rozgrywany na boisku przy ul. Dunikowskiego, na tyłach Szkoły Podstawowej nr 18. Było to inauguracyjne spotkanie na tym obiekcie, gdyż dotychczas zielonogórscy rugbyści grali głównie na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Teraz przenieśli się na własne „śmieci”, m.in. dzięki pomocy Urzędu Miasta.

„Dziki” zanotowały wymarzoną inaugurację swojego boiska. Mierzyły się one z zaprzyjaźnionym klubem Miedziowych Lubin. W tym meczu przyjaźni zielonogórzanie nie byli zbyt gościnni, pokonując rywala 81:0. Do przerwy prowadzili już 34:0, by w drugiej połowie jeszcze wyraźniej dobić ekipę z Lubina.

To pierwsze zwycięstwo Watahy w tym sezonie II ligi. Za tydzień zmierzy się ona na wyjeździe z Hegemonem Mysłowice, który zajmuje fotel lidera tabeli.

II liga rugby, 3. kolejka: Wataha RC Zielona Góra – Miedzowi Lubin 81:0 (34:0)