Baseball w Zielonej Górze? Tak! Giganci zapraszają na treningi
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2022-07-07 18:23
Giganci Zielona Góra – tak nazywa się nowo powstała drużyna baseballowa, która od kilku miesięcy działa w Winnym Grodzie. Zespół ma już za sobą udział w debiutanckich zawodach.
fot. Giganci Zielona Góra

Drużynę Gigantów założył Artur Szałankiewicz, który baseballem zainteresował się po wizycie w Stanach Zjednoczonych. Wraz z synem przez 2,5 roku jeździł na treningi do Wrocławia, po czym postanowił przenieść swoją zajawkę na grunt zielonogórski.

Nabrałem takiej chęci, by w mieście powstało coś takiego nietypowego, co widzę, że w innych miastach się sprawdza i może być też traktowane jako ciekawostka – mówi A. Szałankiewicz w wywiadzie dla Gazety Lubuskiej. – Zrobiliśmy wokół tego mały szum i mamy już około 14 osób trenujących dosyć regularnie.

Giganci mają już na koncie występ w debiutanckich zawodach. 25 czerwca we Wrocławiu wzięli oni udział w turnieju, w ramach którego zmierzyli się z Falcons Łódź i Barons II Wrocław. Pierwszy mecz przegrali 1:19, a w pojedynku z gospodarzami odnieśli historyczne zwycięstwo 13:2. Jak sami mówią, występ w turnieju był dla nich szansą na sprawdzenie się na tle innych zespołów i są z niego bardzo zadowoleni.

Treningi Gigantów są otwarte dla każdego powyżej 16. roku życia, kto chciałby spróbować swoich sił w baseballu. Odbywają się one w środy w godzinach 17:30 – 19:00 oraz w soboty w godzinach 11:30 – 13:00. Drużyna trenuje na boisku rugby przy ul. Dunikowskiego 69, obok Szkoły Podstawowej nr 18. Więcej informacji można znaleźć na facebookowym profilu zespołu.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: