[TENIS STOŁOWY] Zmienne szczęście w Lotto Superlidze
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2022-10-24 16:55
W weekend 21-23 października odbyły się dwie kolejki Lotto Superligi Tenisa Stołowego. ZKS Palmiarnia Zielona Góra zapisał na swoje konto jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

ZKS Palmiarnia w piątek rozegrał mecz piątej kolejki w Białymstoku z SBR Dojlidy. Obie drużyny plasują się w dolnej części tabeli. Z Podlasia zielonogórzanie wrócili z pełną pulą trzech punktów, pokonując SBR Dojlidy 3:1. Dwa punkty dla ZKS-u zdobył Taisei Matsushita, a jeden dołożył Kamil Nalepa pokonując Daniela Góraka 3:2. Zawodnik zielonogórskiej drużyny w tym pojedynku przegrywał 1:2 i w czwartym secie 7:10! Zdobył wówczas pięć punktów z rzędu i wyrównał na 2:2. Na początku piątego seta zbudował kilkupunktową przewagę i kontrolował przebieg seta, wygrywając go 11:7. Punkt dla SBR Dojlid wywalczył chińczyk Sun pokonując Mateusza Zalewskiego 3:0.

Po piątkowym meczu zielonogórzanie nie mieli za dużo czasu na odpoczynek. Kolejne spotkanie rozegrali oni w niedzielę we własnej hali z Oxynet Jarosław w ramach szóstej kolejki zmagań. Jako pierwsi do stołu wyszli Kamil Nalepa i Alan Kulczycki (wychowanek Gorzovii Gorzów Wlkp.). Zwycięsko pojedynek zakończył gracz gości (3:0). Kolejne starcie to Mateusz Zalewski z Koreańczykiem Woo – w nim również padł wynik 3:0 dla przyjednych. Światełko dla zielonogórzan zapalił Taisei Matsushita, który pokonał Ukraińca Zhmudenko 3:0. W ostatniej grze Kamil Nalepa przegrał 0:2 z Woo, który tym samym postawił kropkę nad „i” dla Oxynet Jarosław. Trzy ligowe punkty pojechały na Podkarpacie.

ZKS po sześciu kolejkach zajmuje 9 miejsce z 7 punktami. Kolejny mecz zielonogórzanie rozegrają w piątek 28.10 w Suchedniowie. Z kolei w niedzielę 30.10 we własnej hali zagrają oni z Petralana TTS Polonią Bytom.

Źródło: materiały prasowe ZKS Palmiarnia Zielona Góra.
Korekta: Paweł Górski.