Zacięta walka i zwycięstwo Zastalu w pierwszym meczu play-off ENBL
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-03-12 18:20
Ruszyły play-offy ligi ENBL, a w ich ramach Enea Zastal BC Zielona Góra podejmował w niedzielę 12 marca BM Stal Ostrów Wielkopolski. Goście prowadzili nawet 11 punktami w ostatniej kwarcie, ale ostatecznie zielonogórzanie wywalczyli zwycięstwo 97:94.

Lepiej w mecz weszli ostrowianie i to oni prowadzili przez większość czasu gry. Z początku Zastal wymieniał się ze Stalą prowadzeniem, lecz na początku drugiej kwarty ekipa przyjezdna zanotowała serię 14:4 i znacznie odskoczyła gospodarzom. Odrobienie tych strat zajęło podopiecznym trenera Olivera Vidina półtorej kwarty i na początku ostatniej odsłony zespoły zrównały się punktami. Wtedy jednak Stal ponownie odjechała szybko na dwucyfrową przewagę.

Zastal nie poddał się i w końcówce spotkania po raz kolejny wrócił do gry. Kluczową postacią w ekipie z Winnego Grodu byli Bryce Alford (27 punktów) i Przemysław Żołnierewicz (20 punktów). I to właśnie po celnej trójce tego drugiego zielonogórzanie objęli decydujące prowadzenie 97:94 na sekundę przed końcem spotkania.

W przyszłym tygodniu Zastal powróci do rozgrywek Energa Basket Ligi na domowy mecz z Tauron GTK Gliwice (czwartek 16 marca, godz. 19:30). Z kolei rewanżowe starcie ENBL ze Stalą Ostrów zaplanowano na 21 marca.

ENBL, ćwierćfinał, mecz #1: Enea Zastal BC Zielona Góra – BM Stal Ostrów Wielkopolski 97:94 (24:23, 16:25, 21:15, 36:31)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Alford 27, Żołnierewicz 20, Hadzibegović 17, Zecević 11, Pluta 7, S. Wójcik 6, Brewton 4, Kowalczyk 3, J. Wójcik 2, Kutlesić, Góreńczyk, Kunc.
BM Stal Ostrów Wielkopolski: Djurisić 17, Skele 16, Thomas 14, Silins 13, Kulig 12, Załucki 7, Zębski 5, Siewruk 0, Rozpędowski.