Półfinał ENBL nie dla Zastalu. Wysoka porażka zielonogórzan w Ostrowie
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-03-21 20:44
Enea Zastal BC Zielona Góra bez awansu do final four ligi ENBL. W dzisiejszym rewanżowym meczu ćwierćfinałowym wyraźnie lepsza od zielonogórzan była BM Stal Ostrów Wielkopolski, która wygrała 101:80.

Z pierwszego meczu ćwierćfinałowego zielonogórzanie mieli trzy punkty zaliczki, bowiem w hali CRS wygrali 97:94. Stal odrobiła te straty już w pierwszej minucie rewanżowego spotkania i z początku mogło się wydawać, że szybko odskoczy Zastalowi, trafiając rzut za rzutem. Na początku drugiej kwarty gospodarze mieli nawet 14 punktów przewagi. Wtedy jednak podopieczni trenera Olivera Vidina przebudzili się i zaczęli niwelować straty. Liderem zespołu był wówczas niezwykle skuteczny Bryce Alford, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 26 punktów.

Pogoń zielonogórzan sprawiła, że na półmetku spotkania drużyny dzieliło zaledwie jedno „oczko” (50:49). Niestety początek drugiej połowy koszykarze z Winnego Grodu ponownie przespali, czego miejscowi nie omieszkali wykorzystać. Jeszcze w trzeciej kwarcie Stal wróciła do dwucyfrowej przewagi, a z czasem powiększyła ją nawet do 25 punktów. Ostatecznie gospodarze wygrali 101:80.

Pewne zwycięstwo Stali w dwumeczu ćwierćfinałowym sprawia, że awansowała ona do final four ligi ENBL. W półfinale czeka ją mecz z Polski Cukier Startem Lublin. W drugiej parze King Szczecin zmierzy się z litewskim BC Wolves. Zastal z kolei kończy na tym swój udział w ENBL

ENBL, ćwierćfinał, mecz #2: BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Zastal BC Zielona Góra 101:80 (34:23, 16:26, 31:14, 20:17)
BM Stal Ostrów Wielkopolski: Djurisić 18, Skele 17, Garbacz 16, Silins 15, Zębski 13, Thomas 10, Kulig 9, Rozpędowski 3, Załucki 0, Siewruk 0, Rachwalski.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Alford 26, Kowalczyk 17, Żołnierewicz 15, S. Wójcik 7, Hadzibegović 6, Pluta 4, Zecević 2, Brewton 2, Kutlesić 1, J. Wójcik 0.