Zastal na tarczy wraca z dalekiego wyjazdu
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-04-20 23:34
W czwartek 20 kwietnia osłabiony brakiem Przemysława Żołnierewicza Enea Zastal BC Zielona Góra uległ na wyjeździe Rawlplug Sokołowi Łańcut 74:86.

Mecz w Łańcucie lepiej rozpoczęli zielonogórzanie, którzy po dwóch minutach gry prowadzili 9:2. Później jednak do głosu coraz wyraźniej dochodzili gospodarze, którzy na początku drugiej kwarty osiągnęli 10-punktową przewagę. Zastal szybko ją zniwelował serią 12:2, doprowadzając do remisu. Niestety Sokół potrafił równie szybko odpowiedzieć i już na dobre odjechać zielonogórzanom. W drugiej połowie miejscowi odskoczyli nawet na +20. Ostatecznie ekipa z Łańcuta zwyciężyła 86:74, co stanowi dla niej siódmą domową wygraną z rzędu.

Zielonogórzanom do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko dwa spotkania, które przesądzą o ich ewentualnym awansie do rundy play-off. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 29 kwietnia o godzinie 17:30. Wówczas rywalem Zastalu w hali CRS będzie lider Energa Basket Ligi Śląsk Wrocław.

Energa Basket Liga, 28. kolejka: Rawlplug Sokół Łańcut – Enea Zastal BC Zielona Góra 86:74 (24:16, 22:17, 22:20, 18:21)
Rawlplug Sokół Łańcut: Sanders 20, Eads 20, Thornton 19, Kemp 9, Szczypiński 6, Wrona 4, Struski 3, Kołodziej 3, Bręk 2, Nowakowski 0, Płowy 0, Balawender 0.
Enea Zastal BC Zielona Góra: Zecević 22, Hadzibegović 20, Alford 11, Kutlesić 8, Pluta 5, S. Wójcik 4, Kowalczyk 2, J. Wójcik 2, Brewton 0, Góreńczyk 0, Kunc 0, Jagiełowicz.