Osłabiony Zastal pokonany przez osłabiony Śląsk
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-04-29 20:07
Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał ważny mecz przedostatniej kolejki fazy zasadniczej Energa Basket Ligi. W sobotę 29 kwietnia w hali CRS Śląsk Wrocław triumfował 85:67.

Zielonogórzanie przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Przemysława Żołnierewicza i Sebastiana Kowalczyka. W zespole lidera Energa Basket Ligi nie zagrali natomiast Jeremiah Martin, Justin Bibbs oraz Vasa Pusica.

Mecz rozpoczął się po myśli Zastalu – po pierwszych 10 minutach gry koszykarze z Winnego Grodu prowadzili 20:11, a goście mieli na koncie zaledwie dwa celne rzuty z gry. W drugiej kwarcie jednak przewaga zielonogórzan stopniowo topniała, aż pod jej koniec prowadzenie przejęli wrocławianie. Wyraźnie odjechali oni w ostatniej kwarcie, którą wygrali 14:25. Mecz również padł ich łupem – Zastal przegrał 67:85 i skomplikował sobie sytuację w kwestii awansu do fazy play-off.

Zielonogórzanom w rundzie zasadniczej pozostał już tylko wyjazdowy mecz z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany 3 maja o godzinie 17:30.

Energa Basket Liga, 29. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – WKS Śląsk Wrocław 67:85 (20:11, 11:25, 22:24, 14:25)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Kutlesić 17, Zecević 11, Hadzibegović 9, Alford 8, Brewton 7, S. Wójcik 7, J. Wójcik 4, Pluta 2, Dydak 2, Góreńczyk 0, Kunc 0, Żołnierewicz.
WKS Śląsk Wrocław: Kolenda 24, Dziewa 9, Mitchell 9, Parachouski 8, Ramljak 7, Karolak 7, Wiśniewski 7, Nizioł 5, Piśla 4, Gołębiowski 3, Tomczak 2, Mindowicz 0.