Słaby mecz z piorunującym finiszem. Niewiele zabrakło do pokonania Trefla Sopot
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-10-05 19:28
Enea Zastal BC Zielona Góra z trzecią porażką w Polskiej Lidze Koszykówki. W czwartek 5 września zielonogórzanie ulegli Treflowi Sopot 85:97, choć pod koniec byli blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

Po dwóch pierwszych meczach sezonu Zastal plasował się na 14. lokacie z bilansem 0-2. Równie źle kampanię zaczął Trefl, który uległ Anwilowi Włocławek i Polski Cukier Startowi Lublin. W czwartkowym pojedynku zielonogórzanie po raz kolejny musieli sobie radzić bez Amerykanów – Kamaki Hepy i Dariousa Halla.

Zastal bardzo źle wszedł w ten mecz. Przez kilka pierwszych minut miał duży problem z oddawaniem rzutów z gry, podczas gdy goście trafiali raz za razem i szybko zbudowali 10-punktową przewagę. W końcu po około pięciu minutach gry zielonogórzanie zaczęli regularnie punktować, co poskutkowało serią 8:0. Niestety jeszcze przed końcem pierwszej kwarty niemal cały ten trud został zniweczony, gdyż przez kilka prostych błędów Zastalu Trefl prowadził po 10 minutach 26:17.

Druga kwarta nie była wcale lepsza. Przyjezdni utrzymywali dwucyfrową przewagę m.in. dzięki celnym rzutom trzypunktowym. Na początku trzeciej odsłony podopieczni trenera Davida Dedka próbowali wrócić do gry, lecz na niewiele się to zdało – za moment Trefl osiągnął najwyższą dotąd, 18-punktową przewagę.

Gdy wydawało się, że goście spokojnie utrzymają prowadzenie do końca, Zastal ruszył do boju w ostatniej części gry. Wówczas Trefl popełnił kilka niepotrzebnych fauli, a dodatkowo za dwa przewinienia niesportowe udział w meczu przedwcześnie zakończył Jarosław Zyskowski. To wszystko uruchomiło zielonogórskich koszykarzy, którzy niesieni gromkim dopingiem kibiców zanotowali serię 11:0! Na półtorej minuty przed końcem zawodnicy z Winnego Grodu mieli już tylko dwa punkty straty. Niestety na tym pogoń Zastalu się zakończyła – przerwały ją celne trójki Benedeka Varadiego i Aarona Besta. Po tej drugiej Trefl był już nie do dogonienia i ostatecznie zwyciężył

To trzecia porażka zielonogórzan w tym sezonie. Teraz czeka ich seria czterech wyjazdowych spotkań. Pierwsze z nich 15 października w Łańcucie.

Polska Liga Koszykówki, 3. kolejka: Enea Zastal BC Zielona Góra – Trefl Sopot 85:97 (17:26, 21:25, 24:28, 23:18)
Enea Zastal BC Zielona Góra: Musić 22, Woroniecki 22, Kikowski 9, Lewandowski 7, Kołodziej 7, Wójcik 6, Groselle 6, Pluta 6, Kunc, Kaczmarek.
Trefl Sopot: Zyskowski 20, Varadi 18, Van Vliet 15, Best 12, Witliński 12, Scruggs 8, Kulikowski 6, Musiał 4, Barnes 2, Gurtatowski.