Nieidealny mecz Lechii, ale są pierwsze wiosenne trzy punkty!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2024-03-09 23:40
Pierwsze domowe spotkanie w 2024 roku i pierwsze zwycięstwo! Lechia Zielona Góra pokonała Karkonosze Jelenia Góra 2:1 w meczu 20. kolejki III ligi.
Mecz z Karkonoszami miał być dla Lechii przełamaniem po inauguracyjnej porażce ze Stilonem Gorzów. Tak samo do tego starcia podchodził rywal, który w pierwszej kolejce wiosny niespodziewanie uległ rezerwom Rakowa Częstochowa. Rehabilitacja udała się zielonogórzanom, którzy prowadzenie objęli w 20. minucie po golu Rafała Dzidka. Odpowiedź gości nadeszła jednak błyskawicznie, bo nim minęła minuta do remisu 1:1 doprowadził Maciej Pałaszewski.

Jeszcze przed przerwą Lechii udało się wrócić na prowadzenie. W trzeciej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy dośrodkowanie Sebastiana Górskiego na gola zamienił Tomasz Matuszewski. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania, mimo że był to dla zielonogórzan dość nierówny występ. Goście mieli okazję chociażby z rzutu karnego w 60 minucie, który jednak kapitalnie obronił Jakub Bursztyn. Lechii w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła również czerwona kartka, którą w doliczonym czasie drugiej odsłony obejrzał Rafał Figiel.

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć zdjęcia z tego meczu.

Po 20. kolejce zmagań Lechia zajmuje szóstą lokatę w tabeli z dorobkiem 31 punktów. W przyszłym tygodniu czeka ją wyjazd na teren lidera, Rekordu Bielsko-Biała.

III liga, 20. kolejka: Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (2:1)
1:0 Rafał Dzidek 20'
1:1 Maciej Pałaszewski 21'
2:1 Tomasz Matuszewski 45+3'

Lechia Zielona Góra: Bursztyn – Embalo (77' Iwanowicz), Sylwestrzak, Kurowski – Górski (58' Shelkovenko), Figiel, Strzelecki (77' Rzeźnik), Dzidek ( 77' Bambecki) – Surożyński (64' Kołodenny), Matuszewski, Mycan.
Karkonosze Jelenia Góra: Fościak – Firmanty (75' Milewski), Pojasek, Radziemski, Niemienionek, Ratajski (75' Klimek), Maciejewski, Jaros, Dudek, Pałaszewski, Kocot.

Żółte kartki: Strzelecki, Embalo, Bursztyn, Shelkovenko, Sylwestrzak, Figiel (dwie), Rzeźnik – Niemienionek, Pałaszewski.
Czerwona kartka: Figiel (za dwie żółte).
Tagi: piłka nożna, III liga, Lechia Zielona Góra, Karkonosze Jelenia Góra.