Ruszył Puchar Polski na szczeblu podokręgu. Jest kilka niespodzianek!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2024-03-12 09:36
W niedzielę 9 marca ruszyły rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zielona Góra. Udział wzięły cztery drużyny z naszego miasta, a do kolejnej rundy awansowała połowa z nich.
Spośród zielonogórskich drużyn w inauguracyjnej rundzie najlepiej poradził sobie TS Przylep Zielona Góra, który pokonał A-klasowy Sokół Kalsk 4:0. Z kolei w Łężycy doszło do derbów miasta – Sparta podejmowała bowiem Ikara. Po siedmiobramkowym widowisku awans uzyskali gospodarze, którzy wygrali 5:2.

Kliknij TUTAJ, aby obejrzeć fotorelację z meczu TS Przylep – Sokół Kalsk.

Do niespodzianki doszło w Pałcku, gdzie Drzonkowianka Racula musiała uznać wyższość miejscowych Czarnych, którzy na co dzień grają w B-klasie. Emocjonujący pojedynek rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach – gospodarze wygrali z zielonogórską ekipą 3:2.

W pozostałych meczach Polonia Nowe Kramsko pokonała Start Płoty 1:0, Odra II Nietków po dogrywce wygrała z Jednością Podmokle 5:4, a Wzgórze Podlegórz, również po dogrywce, uległo Lechowi Sulechów 1:4. Do drugiej rundy z wolnym losem awansowały natomiast Odra Klenica i Mewa Cigacice.
Tagi: piłka nożna, Puchar Polski, podokręg Zielona Góra, TS Przylep Zielona Góra, Sparta Łężyca, Ikar Zawada, Drzonkowianka Racula.