Minimalna porażka Watahy w meczu przyjaźni
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-09-16 19:39
Emocje do samego końca towarzyszyły rugbystom Watahy Zielona Góra i Miedziowych Lubin, którzy zmierzyli się w niedzielę na Dolnym Śląsku. Gospodarze wydarli zwycięstwo „Dzikom” w ostatnich minutach spotkania.

W pierwszej połowie Wataha zaprezentowała się lepiej od miejscowych, dzięki czemu na półmetku pojedynku prowadziła 17:7. W drugiej części gry gospodarze rozpoczęli jednak zażartą pogoń, którą sfinalizowali w samej końcówce, obejmując prowadzenie 35:34 w ostatniej akcji meczu.

Po dwóch kolejkach zielonogórskie „Dziki” mają na koncie 6 punktów. Najbliższe spotkanie rozegrają one w ostatni weekend września – wówczas do Winnego Grodu przyjedzie beniaminek, Rugby Białystok. Będzie to jednocześnie pierwsze domowe spotkanie Watahy w tym sezonie.

I liga, 2. kolejka: Miedziowi Lubin – Wataha RC Zielona Góra 35:34 (7:17)