Z beniaminkiem na koniec fazy zasadniczej
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-05-17 08:33
Dobiega końca wyjątkowo krótki sezon w I lidze rugby! Już w najbliższą sobotę odbędzie się 5. kolejka, która zakończy fazę zasadniczą rozgrywek. Wataha RC Zielona Góra na własnym stadionie zmierzy się wówczas z Alfą Bydgoszcz.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Po ubiegłotygodniowej, dotkliwej porażce w Jarocinie (7:69), gdzie Wataha musiała uznać wyższość miejscowej Sparty, nadszedł czas na ostatnie już spotkanie rundy zasadniczej. W nim „Dziki” mają szansę na zainkasowanie pierwszych punktów, gdyż do tej pory przegrały wszystkie 4 mecze, przez co zajmują ostatnią pozycję w ligowym zestawieniu.

Bydgoszczanie są tegorocznym beniaminkiem I ligi i tak jak zielonogórzanie, nie mogą uznać tego krótkiego sezonu do udanych. Alfa znajduje się obecnie na 5. lokacie, mając bilans 0:3 (rozegrała ona o jeden mecz mniej od reszty stawki).

Co ciekawe, sobotni pojedynek na stadionie Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie pierwszym z trzech spotkań Watahy z Alfą. Wszystko dlatego, że jest już pewne, iż to właśnie te dwie drużyny w fazie play-off zmierzą się w dwumeczu o utrzymanie na zapleczu Ekstraligi. Można zatem przypuszczać, że zespoły nie będą jutro chciały odkryć przed przeciwnikiem wszystkich kart, bowiem od tego spotkania zależy jedynie kwestia organizacji poszczególnych meczów o utrzymanie. Mimo to, zarówno gospodarze jak i goście będą z pewnością zmotywowani, by po raz pierwszy w tym roku zanotować zwycięstwo, poprawiając sobie nastroje przed najważniejszą częścią sezonu.

I liga, 5. kolejka: Wataha RC Zielona Góra – Alfa Bydgoszcz
Data: 18.05.2019, godzina 16:00
Miejsce: Stadion UZ, ul. Wyspiańskiego 58, Zielona Góra.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: