AZS kontynuuje passę. Zielonogórzanie wciąż liderem II ligi!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-10-21 10:26
Znakomity początek sezonu 2019/2020 notuje siatkarska sekcja AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ubiegłą sobotę Akademicy bez straty seta pokonali na wyjeździe Ikara Legnica.

Mimo że zespół z Legnicy okupuje ostatnią lokatę w tabeli, pierwsze dwa sety nie stanowiły zbyt łatwej przeprawy – premierowa odsłona zakończyła się grą na przewagi, a w kolejnej gospodarze zdobyli 22 punkty. Wtedy właśnie Ikar jakby stracił całą werwę i trzecia partia została wygrana przez AZS 25:15.

Triumf w Legnicy to już czwarte w tym sezonie zwycięstwo zielonogórzan za 3 punkty. Dzięki temu z dorobkiem 12 „oczek” piastują oni fotel lidera II ligi. W następny weekend AZS UZ we własnej hali podejmie Aqua-Zdrój Wałbrzych.

II liga, 4. kolejka: MKS Ikar Legnica – AZS Uniwersytet Zielonogórski 0:3 (24:26, 22:25, 15:25)