Gładka wygrana nowosolan w Zielonej Górze
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2021-01-23 22:21
W ramach 15. kolejki II ligi siatkarzy AZS UZ podejmował będącą w czubie tabeli Astrę Nowa Sól. Faworyzowani goście nie mieli większych problemów i pokonali zielonogórzan bez straty seta.

Akademicy, którzy w tym sezonie zwyciężyli tylko dwa razy, nie byli faworytami tego meczu. Potwierdziło to boisko, bowiem ciężko im było nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. O ile w pierwszym secie AZS-owi udało się wywalczyć 18 punktów, to w kolejnych szło mu już coraz gorzej – zdobył on odpowiednio: 15 w drugim i zaledwie 11 w trzecim. Dzięki temu ekipa z Nowej Soli zapisała na swoje konto kolejne 3 „oczka”.

To już 12. porażka siatkarzy z Winnego Grodu w tym sezonie. Słaby bilans sprawia, że plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Za tydzień na wyjeździe zmierzą się oni z Sobieskim Areną Żagań.

II liga, 15. kolejka: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKST Astra Nowa Sól 0:3 (18:25, 15:25, 11:25)