AZS zwycięża nad outsiderem
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2020-01-04 19:52
W sobotnie popołudnie halę sportową Uniwersytetu Zielonogórskiego opanowali II-ligowi siatkarze, którzy rozegrali swoje premierowe spotkanie w 2020 roku. Drużyna AZS-u UZ pokonała Ikara Legnica 3:1.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W pierwszym secie zielonogórzanie niemal od razu zaczęli budować przewagę, która szybko osiągnęła nawet 6-punktowy pułap. Akademicy chyba jednak zbyt szybko się rozluźnili, bowiem w końcówce partii zaczęli wyraźnie tracić punkty seriami. Ikar zdołał nawet doprowadzić do remisu 23:23, lecz zmotywowany nim AZS błyskawicznie rozwiał wątpliwości, kończąc premierową odsłonę już po jednej piłce setowej.

W drugiej partii siatkarze z Grodu Bachusa nie pozwolili już sobie na takie momenty słabości i bez problemów zmietli przyjezdnych. Zdaje się jednak, że okazało się to pułapką, bowiem wydawało się, że podobnie będzie w trzecim secie, ale wówczas legniczanie wyraźnie złapali wiatr w żagle i przedłużyli swoje szanse na wywiezienie punktów z Zielonej Góry. Akademicy naprawili błędy w secie czwartym, w którym znów pewnie pokonali ligowego outsidera, inkasując w tym spotkaniu pełną pulę.

Zwycięstwo 3:1 nad Ikarem jest 8. triumfem AZS-u w tym sezonie. Siatkarze z Winnego Grodu mają już na koncie 24 „oczka”. Za tydzień czeka ich z kolei wyjazdowe starcie z Aqua-Zdrojem Wałbrzych.

II liga, 13. kolejka: KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – MKS Ikar Legnica 3:1 (25:23, 25:15, 21:25, 25:17)

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: