Biało-Czerwoni z pewną wygraną nad Niemcami!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2020-07-23 20:04
Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn udanie zakończyła pobyt w Zielonej Górze. Zawodnicy Vitala Heynena w drugim sparingu pokonali Niemców 3:1. Mimo takiego wyniku, poszczególne sety zapewniły nam sporo emocji.

Towarzyski dwumecz z Niemcami w Zielonej Górze rozpoczął się już w środę. Wówczas Biało-Czerwoni po zaciętym spotkaniu pokonali naszych zachodnich sąsiadów 3:2, zwyciężając w tie-breaku 15:10. Dziś nadszedł czas na rewanż, w którym w porównaniu do wczorajszego meczu zabrakło w składzie m.in. Wilfredo Leona czy Bartosza Kurka. Warto jeszcze wspomnieć, że obydwa spotkania były rozgrywane bez udziału publiczności i z zachowaniem norm epidemiologicznych. Dla kibiców został natomiast udostępniony telebim na parkingu hali CRS, dzięki czemu mogli oni obejrzeć oba pojedynki w formie kina samochodowego.

Pierwszy set pojedynku przebiegał w rytm walki punkt za punkt. Po kilkunastu minutach takiej rywalizacji wykrystalizowała się nieznaczna przewaga Polaków. Nie była ona jednak zbyt okazała, przez co Niemcy zdołali wyrównać przy stanie 22:22. Na szczęście ten chwilowy kryzys został szybko opanowany przez podopiecznych Viatala Heynena, którzy zwyciężyli 26:24.

W drugim secie byliśmy świadkami znacznie odmiennej, gdyż bardzo szybko swoją dominację pokazali nasi reprezentanci, po kilku chwilach prowadząc nawet 9:3. Taki początek seta był idealnym wstępem do pewnego zwycięstwa, bowiem przewaga Biało-Czerwonych niemal przez cały czas utrzymywała się na poziomie 8-9 punktów. Dzięki temu reprezentanci Polski bez większych problemów zakończyli drugą partię przy stanie 25:16.

W trzeciej odsłonie byliśmy świadkami powtórki z premierowego seta – znów Niemcy starali się dotrzymać nam kroku i robili to całkiem udanie. Nie potrafili jednak objąć prowadzenia, bowiem uniemożliwiały im to błędy własne, popełniane w przełomowych momentach seta. Wykorzystali to Biało-Czerwoni, zwyciężając trzecią część 25:21.

Nie był to jednak koniec spotkania, bowiem zdecydowano o rozegraniu również czwartego seta. W nim po raz kolejny siatkarze obu reprezentacji pokazali zaciętą rywalizację, jednak tym razem to ekipa gości była o krok przed Polakami. Ci jednak potrafili wrócić na chwilę do gry, wyrównując przy stanie 24:24. To było za mało, bowiem po grze na przewagi Niemcy zwyciężyli honorowego seta 27:25.

Jeszcze dziś w naszym portalu dostępna będzie fotorelacja z tego spotkania.

Mecz towarzyski: Polska – Niemcy 3:1 (26:24, 25:16, 25:21, 25:27)

Polska: Śliwka, Huber, Muzaj, Bednorz, P. Nowakowski, Komenda, Zatorski (L) – Konarski, Szalpuk, Wojtaszek (L), Łomacz, Kubiak (C), J. Nowakowski, Kłos.
Niemcy: Reichert, Brehme, Weber, Fromm, Boehme, Tille, Stohr (L) – Krick, Schott, Zenger (L), Hirsch, Karlitzek, Zimmermann, Thole, Maase, Krage.