Drugą rundę play-offów czas zacząć! AZS pojedzie na teren lidera
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-03-08 17:35
Po długim 5-meczowym pojedynku z Notecią Czarnków siatkarzom AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego udało się awansować do kolejnej rundy II-ligowych play-offów. Tym razem na drodze Akademików stanie groźny Orzeł Międzyrzecz.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Drużyna z północy województwa lubuskiego będzie z pewnością faworytem pojedynku z zielonogórzanami. Orzeł zakończył fazę zasadniczą na fotelu lidera, notując w niej 13 zwycięstw i tylko 3 porażki. Pośród zespołów, które w tym sezonie pokonały międzyrzeczan znalazły się Noteć Czarnków, Stal Grudziądz oraz Stoczniowiec Gdańsk.

Ekipa z Winnego Grodu nie miała w bieżących rozgrywkach dobrych wyników w derbowych starciach z Orłem. U siebie dość gładko przegrała ona 0:3, natomiast w rewanżu w Międzyrzeczu zdołała ugrać tylko jednego seta. Miejmy nadzieję, że tym razem zielonogórzanie lepiej poradzą sobie z starciu z tym trudnym przeciwnikiem.

Warto nadmienić, że w sobotę AZS zagra bez trenera Krzysztofa Dobka, który, jak podaje Radio Zielona Góra, poprowadzi w tym czasie drużynę zielonogórskich kadetów. Klub z Grodu Bachusa próbował przełożyć spotkania w Międzyrzeczu, lecz Orzeł nie wyraził na to zgody. Sprawia to, że w pierwszym starciu grającym szkoleniowcem AZS-u będzie Wiktor Zasowski.

II liga, 2. runda fazy play-off: KS Orzeł Międzyrzecz – AZS Uniwersytet Zielonogórski
Mecz #1: 09.03.2019, godzina 18:00
Mecz #2: 10.03.2019, godzina 17:00
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa, Os. Kasztelańskie 8B, Międzyrzecz.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: