Wataha zmiażdżyła „Renegatów”
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2021-09-26 18:31
Wataha Zielona Góra z drugim zwycięstwem w tegorocznej kampanii PFL9. Dziś przy Botanicznej „Wilki” pokonały Renegades Świdnica aż 60:0.

Drużyna z Winnego Grodu już od samego początku dominowała na boisku. Zaczęła ona od prowadzenia 13:0 po pierwszej kwarcie, by w drugiej błyskawicznie przycisnąć rywala, zmuszając go do popełniania błędów. Były one skrupulatnie wykorzystywane przez „Wilki”, które przed przerwą potroiły swoją zdobycz punktową.

W drugiej połowie zielonogórzanie wciąż powiększali przewagę, przypieczętowując swoje wysokie zwycięstwo. Ponadto nie mieli oni większych problemów z obronieniem swojego pola punktowego, nie pozwalając tym samym rywalom na zdobycie jakichkolwiek punktów. W konsekwencji Wataha zwyciężyła 60:0.

Po trzech rozegranych spotkaniach zielonogórzanie plasują się na 2. miejscu w tabeli PFL9. Kolejny mecz rozegrają oni w najbliższą sobotę na terenie Jaguars Kąty Wrocławskie.

PFL9: Wataha Zielona Góra – Renegades Świdnica 60:0 (13:0, 26:0, 13:0, 8:0)