Zwycięstwo Watahy na inaugurację PFL9
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-09-03 14:51
W sobotę 2 września futboliści Watahy Zielona Góra otworzyli nową kampanię Polskiej Futbol Ligi 9. „Wilki” przed własną publicznością pokonały Miners Wałbrzych 26:0.

Pojedynek z Miners był dla zielonogórzan inauguracją sezonu, jednak ich rywale premierowe spotkanie mieli już za sobą. W nim wysoko pokonali oni Barbarians Koszalin 35:0.

Na drodze ekipy z Wałbrzycha skutecznie stanęli jednak futboliści Watahy. Początkowo utrzymywał się wynik 0:0, lecz pod koniec drugiej kwarty premierowy touchdown dnia zdobył Wiktor Ząbek. W drugiej połowie zielonogórzanie wyraźnie poszli za ciosem i zapisali na swoim koncie zwycięstwo 26:0.

W swoim drugim meczu bieżącego sezonu Wataha zmierzy się na wyjeździe z Grizzlies Gorzów. Będzie to pierwsze w historii ligowe starcie pomiędzy zespołami z lubuskich stolic. Mecz ten wyznaczono na 10 września na godzinę 16:00.

PFL9: KFA Wataha Zielona Góra – Miners Wałbrzych 26:0 (0:0, 8:0, 12:0, 6:0)