CLJ U-17: Lechia zremisowała z mistrzem Polski, choć była bliska zwycięstwa
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-08-13 14:30
W sobotę 12 sierpnia juniorzy młodsi Lechii Zielona Góra zainaugurowali zmagania Centralnej Ligi Juniorów U-17. Zielonogórzanie na własnym terenie podzielili się punktami z Górnikiem Zabrze.

Awans do CLJ U-17 Lechia wywalczyła w ubiegłym sezonie, zatem jest obecnie beniaminkiem rozgrywek. Na pierwszy ogień czekało ją trudne zadanie w postaci pojedynku z aktualnym mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej, Górnikiem Zabrze.

Choć w mecz lepiej weszli piłkarze ze Śląska, bo objęli prowadzenie już po kwadransie gry, to Lechia szybko zdołała przejąć inicjatywę. W ciągu niecałych 10 minut zielonogórzanie zadali rywalom aż trzy ciosy. Dwa z nich padły łupem Marcela Kurka, a jeden dołożył Dawid Dębski, który swoją drogą, tego samego dnia wystąpił jeszcze w trzecioligowych derbach ze Stilonem Gorzów.

Górnik nie poddał się jednak i pod koniec pierwszej połowy strzelił kontaktowego gola „do szatni”. W drugiej odsłonie na boisku lepiej wyglądała Lechia, która miała kilka okazji, by zamknąć spotkanie. Tak się jednak nie stało, a w doliczonym czasie gry wyrównał Damian Sokołowski i ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

W drugiej kolejce CLJ U-17 zielonogórscy juniorzy młodsi udadzą się do Szczecina na pojedynek z tamtejszą Pogonią. Mecz ten w sobotę 19 sierpnia o godzinie 12:00.

Centralna Liga Juniorów U-17, 1. kolejka: Lechia Zielona Góra – Górnik Zabrze 3:3 (3:2)
Bramki: Marcel Kurek 2, Dawid Dębski – Kuba Kmiecik, Kajetan Leszczyk, Damian Sokołowski.