Porażka Lechii w Jeleniej Górze
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-08-19 19:28
Lechia Zielona Góra poniosła drugą porażkę w bieżącym sezonie. Wyjazdowy pojedynek z Karkonoszami Jelenia Góra zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Po dwóch meczach domowych w sobotę 19 sierpnia Lechia udała się w pierwszą delegację w sezonie. Derbowa wygrana ze Stilonem oraz pewne zwycięstwo w okręgowym Pucharze Polski mogły napawać zielonogórzan optymizmem, jednak z Jeleniej Góry wracają oni bez punktów.

Gospodarze otworzyli wynik już w ósmej minucie za sprawą gola Mateusza Baszaka. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył Kacper Chmielewski. W 69 minucie podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego złapali kontakt dzięki bramce z rzutu karnego autorstwa Mateusza Surożyńskiego. Piłkarze Karkonoszy dobili jednak Lechię w doliczonym czasie gry – wynik na 3:1 ustalił wówczas Nikodem Siudak.

Po trzech kolejkach zielonogórski trzecioligowiec ma na koncie trzy punkty. W najbliższą środę (23 sierpnia) rozegra on domowy mecz czwartej serii gier. Do Winnego Grodu przyjedzie Rekord Bielsko-Biała. Początek meczu o godzinie 17:00.

III liga, 3. kolejka: Karkonosze Jelenia Góra – Lechia Zielona Góra 3:1 (2:0)
1:0 Mateusz Baszak 8’
2:0 Kacper Chmielewski 32’
2:1 Mateusz Surożyński (rzut karny) 69’
3:1 Nikodem Siudak 90+2’