Lechia podwójnie zwycięska w Pucharze Polski. Dwa gole debiutanta
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-09-06 23:49
W środę 6 września rozegrana została II runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Spośród trzech zielonogórskich drużyn awans do kolejnej fazy wywalczyły dwa zespoły.

Lechia Zielona Góra na tym etapie Pucharu Polski trafiła na ostatnią drużynę lubuskiej IV ligi, Koronę Kożuchów. Trener Andrzej Sawicki zdecydował się wystawić w tym meczu skład złożony głównie z zawodników rezerwowych.

Trzecioligowiec pewnie zwyciężył na kożuchowskim obiekcie. Już w 11 minucie prowadzenie dał Lechii Jakub Kołodenny. Niedługo później dwa gole, w tym jeden z rzutu karnego, zdobył debiutujący w barwach zielonogórskiej drużyny Mateusz Rzeźnik. Zwycięstwo 4:0 przypieczętował w 82 minucie Radosław Sylwestrzak.

Okręgowy Puchar Polski, II runda: Korona Kożuchów – Lechia Zielona Góra 0:4 (0:3)
0:1 Jakub Kołodenny 11’
0:2 Mateusz Rzeźnik 22’
0:3 Mateusz Rzeźnik (rzut karny) 28’
0:4 Radosław Sylwestrzak 82’

Zwycięsko z pucharowego wyjazdu wróciły również czwartoligowe rezerwy Lechii, których rywalem była Pogoń Wschowa, grająca na co dzień w A-klasie. Wynik w 43 minucie otworzył Mateusz Duczmal, a po przerwie gospodarzy dobili Maciej Juncewicz i Franciszek Papież.

Okręgowy Puchar Polski, II runda: Pogoń Wschowa – Lechia II Zielona Góra 0:3 (0:1)
0:1 Mateusz Duczmal 43’
0:2 Maciej Juncewicz 59’
0:3 Franciszek Papież 78’

Na drugiej rundzie z Pucharu Polski odpadła natomiast trzecia zielonogórska ekipa, Zorza Ochla. Na własnym terenie uległa ona 1:4 czwartoligowej Odrze Nietków.

Okręgowy Puchar Polski, II runda: Zorza Ochla – Odra Nietków 1:4 (0:4)
0:1 Łukasz Kaczorowski 13’
0:2 Łukasz Kaczorowski 15’
0:3 Łukasz Kaczorowski 21’
0:4 Jarosław Mućka 27’
1:4 Konrad Bargieł 71’