Specjalność Lechii? Gra głową!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-09-17 01:13
Lechia Zielona Góra pozostaje na zwycięskiej ścieżce. W sobotę 16 sierpnia pokonała ona LZS Starowice Dolne 2:0 i odniosła tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu.

Wydaje się, że Lechia złapała odpowiedni rytm po nie najlepszym początku sezonu. W sobotę walczyła o czwarte zwycięstwo z rzędu i choć w jej składzie zabrakło pauzującego za kartki Mateusza Surożyńskiego, to zrealizowała plan w 100%.

Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu zielonogórzan, choć niewiele brakowało, żeby to goście otworzyli wynik. W 23 minucie piłkę na lewej stronie boiska stracił Mateusz Zientarski, po czym Dawid Rudnik miał otwartą drogę do bramki Lechii. Zawodnik drużyny przyjezdnej błyskawicznie ruszył w kierunku Wojciecha Fabisiaka, a za nim cała grupa zielonogórskich piłkarzy. Gdy wydawało się, że po minięciu bramkarza Rudnik wpakuje piłkę do pustej siatki, nagle jak z podziemi wyrósł Łukasz Tumala, który wybił futbolówkę niemal z linii bramkowej.

Pod koniec pierwszej połowy podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego zdobyli wiszącą w powietrzu bramkę otwierającą spotkanie. Jej autorem został Przemysław Mycan, który idealnie wyskoczył do wrzutki z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki.

Czytaj również: Statystyki z meczu Lechia – LZS.

W drugiej odsłonie w grze zielonogórzan pojawiło się kilka błędów, ale LZS nie był w stanie z nich skorzystać. Niemniej bywało wówczas dość niebezpiecznie i zwycięstwo Lechii nie było jeszcze przesądzone. Przypieczętował je jednak w 75 minucie Gibi Embalo, którego trener Andrzej Sawicki wpuścił na boisko ledwie chwilę wcześniej. Gwinejczyk zanotował prawdziwe wejście smoka, zdobywając gola (a jakże!) głową po dalekiej wrzutce z odległego rzutu wolnego.

Zwycięstwo 2:0 sprawiło, że Lechia umocniła się na czwartej lokacie w tabeli i utrzymała kontakt z ligowym podium. W następnej kolejce zespół z Winnego Grodu zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice. Mecz ten w sobotę 23 września o godzinie 14:00.

III liga, 8. kolejka: Lechia Zielona Góra – LZS Starowice Dolne 2:0 (1:0)
1:0 Przemysław Mycan 41’
2:0 Gibi Embalo 75’

Żółte kartki: Mycan, Dzidek, Iwanowicz – Dabo, Elton.

Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Iwanowicz (74’ Sylwestrzak), Ostrowski, Tumala – Zientarski (85’ Bambecki), Strzelecki, Babij (71’ Embalo), Dzidek (85’ Wędzelewski) – Łoboda (71’ Mwinyi), Matuszewski, Mycan.
LZS Starowice Dolne: P. Kowalczyk – Dabo (46’ Setla), Chodziutko (46’ Wróbel), Grądowski, Czajkowski, K. Kowalczyk, Gurgul (81’ Raś), Rakowski (81’ Trochanowski), Elton (63’ Skowron), Dachnowski, Rudnik.