Dobra passa Lechii przerwana przez LKS Goczałkowice
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-09-23 17:47
Lechia Zielona Góra z czwartą porażką w sezonie. W sobotę 23 września musiała ona uznać wyższość LKS-u Goczałkowice, który wygrał u siebie 2:0.

W Goczałkowicach Lechia miała okazję przedłużyć trwającą od czterech kolejek serię zwycięstw na trzecioligowych boiskach. Górą byli jednak gospodarze, którzy dwa decydujące ciosy zadali w pierwszej połowie. Na dodatek padły one w odstępie dwóch minut – obydwa po rzutach rożnych. W 32 minucie wynik otworzył Dawid Lipniak, a chwilę później na 2:0 strzelił Krzysztof Kiklaisz.

Porażka z LKS-em sprawiła, że Lechia spadła na piątą lokatę w tabeli III ligi. W następnej kolejce czeka ją domowy mecz z Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Spotkanie to w sobotę 30 września o godzinie 16:00.

III liga, 9. kolejka: LKS Goczałkowice – Lechia Zielona Góra 2:0 (2:0)
1:0 Dawid Lipniak 32’
2:0 Krzysztof Kiklaisz 34’

LKS Goczałkowice: Mazur – Gajda (90+2' Danch), Kiklaisz, Komandera (77' Borek), Lipniak (77' Flak), Magiera, Nagrodzki (77' Nadolski), Szymała, Elohran, Wuwer (77' Piszczek), Zięba.
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Iwanowicz (68' Sylwestrzak), Ostrowski, Tumala (84' Osiński) – Zientarski, Babij (76' Embalo), Strzelecki, Dzidek (68' Wędzelewski) – Łoboda (68' Mwinyi), Surożyński, Matuszewski.