Zwycięstwo Lechii w Gorzowie. „Suro” show!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-10-07 17:12
Lechia Zielona Góra zwycięska w lubuskich derbach. W sobotę 7 października zielonogórzanie pokonali na wyjeździe AstroEnergy Wartę Gorzów, choć na półmetku spotkania przegrywali 0:1.

Zielonogórzanie nie najlepiej weszli w sobotni mecz. Bo choć przeważali na murawie i oddawali sporo strzałów, to otwarcie wyniku należało do gospodarzy. W 29 minucie Dawid Ufir dokonał tego po podaniu ze stałego fragmentu gry, dzięki czemu do przerwy Warta prowadziła 1:0.

Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego odmienili losy spotkania w drugiej połowie. Głównym aktorem tego widowiska był wówczas Mateusz Surożyński, który w nieco ponad 10 minut skompletował hattricka. Trzy błyskawiczne ciosy dobiły Wartę, która nie była już w stanie wrócić do gry.

Dzięki derbowemu zwycięstwu Lechia ma na koncie 19 punktów. W następnej kolejce rywalem zielonogórzan będzie Górnik II Zabrze.

III liga, 11. kolejka: AstroEnergy Warta Gorzów – Lechia Zielona Góra 1:3 (1:0)
1:0 Dawid Ufir 29’
1:1 Mateusz Surożyński 53’
1:2 Mateusz Surożyński 58’
1:3 Mateusz Surożyński 63’