Akademicy rozpoczynają fazę play-off!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2019-02-15 10:06
W najbliższy weekend rozpocznie się faza play-off II ligi siatkówki mężczyzn! AZS Uniwersytet Zielonogórski rozegra wówczas dwa mecze z sąsiadującą w tabeli Notecią Czarnków.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

W swoim pierwszym sezonie w grupie pierwszej II ligi zielonogórscy siatkarze bez problemu awansowali do fazy play-off. Przypomnijmy, że przed rokiem AZS uczestniczył w rozgrywkach grupy trzeciej, w ramach których nie załapał się do decydującej rundy. Zespół z Winnego Grodu musiał wtedy zatem walczyć o utrzymanie z Juve Głuchołazy.

W rundzie zasadniczej bieżących zmagań zielonogórzanie uplasowali się na 4. lokacie z dorobkiem 26 punktów. Ich weekendowy rywal z kolei stracił do nich 2 „oczka”, przez co zajął jedno miejsce niżej. Pełna tabela II ligi dostępna jest TUTAJ.

Oba dotychczasowe starcia pomiędzy AZS-em a Notecią dostarczały kibicom wielu emocji. Zarówno w Zielonej Górze jak i w Czarnkowie po tie-breakach wygrywały zespoły przyjezdne. To pokazuje, że warto, aby siatkarscy kibice pojawili się w ten weekend w hali przy ul. Szafrana i wspomogli zielonogórskich zawodników w decydującej fazie sezonu!

II liga, 1. runda fazy play-off: AZS Uniwersytet Zielonogórski – MKS Noteć Czarnków
Mecz #1: sobota, 16.02.2019, godzina 20:00
Mecz #2: niedziela, 17.02.2019, godzina 15:00
Miejsce: Hala UZ, ul. Szafrana 6, Zielona Góra.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: