Zielonogórzanie z awansem do I ligi! Dwucyfrowy triumf nad Śląskiem Wrocław!

Paweł Górski
redakcja@zgsport.pl
[FUTSAL]
2022-02-19 19:29

Eko-Pol AZS UZ po kilku latach wywalczył powrót do I ligi futsalu! W dzisiejszym meczu ostatniej kolejki II ligi Akademicy rozgromili Śląsk Wrocław aż 14:1!

fot. Paweł Górski / ZGSPORT.PL

Akademicy przystępowali do tego meczu z jednym zadaniem – wygraną nad Śląskiem, która pozostawiłaby ich w walce o awans do I ligi. Nie wszystko zależało jednak od nich, bo jednocześnie musieli oni liczyć na potknięcie pierwszego w tabeli Futsal Clubu Pyskowice.

Zespół z Winnego Grodu przystąpił do tego meczu osłabiony – tylko 9 zawodników w składzie, a w bramce Sebastian Hausler, czyli nominalny zawodnik z pola (który trzeba przyznać poradził sobie bardzo dobrze!). Na parkiecie te braki kadrowe bynajmniej nie wyrastały jednak na pierwszy plan. Wręcz przeciwnie – AZS błyskawicznie zepchnął rywala do defensywy i nieczęsto pozwalał mu na opuszczenie własnej połowy.

Już w drugiej minucie poprzeczkę bramki Śląska ostemplował Patryk Jaśkiewicz. Niedługo potem zielonogórzanie rozpoczęli właściwe strzelanie. Jako pierwszy na listę strzelców trafił Maciej Enkot, który wykończył kontrę wyprowadzoną przez Jakuba Turowskiego. Chwilę później indywidualną akcję przeprowadził Kornel Mużyłowski i szybko zrobiło się 2:0. Z kolei w 12. minucie z najbliższej odległości podwyższył Jacek Jurkowski.

Na tym jednak nie koniec, bowiem w końcówce pierwszej połowy AZS urządził prawdziwą strzelaninę. Niemal z minutową dokładnością do siatki gości trafiali Maciej Enkot i Jakub Turowski. Każdy z nich dołożył wówczas po dwa gole, co zaowocowało wynikiem 7:0 na półmetku spotkania.

Po zmianie stron worek z bramkami nie był już tak szeroko otwarty, ale gospodarze tego meczu wciąż dominowali na parkiecie i dokładali kolejne trafienia. W 26. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Kornel Mużyłowski, a po kilku minutach wtórowali mu mu Rafał Gronostaj oraz dwukrotnie Patryk Jaśkiewicz.

Końcowe chwile drugiej połowy ponownie były intensywne. Zielonogórzanie z niesamowitą łatwością dołożyli kolejne trzy trafienia, ale również wpuścili jedną bramkę. Ostatecznie wynik tego spotkania brzmi 14:1.

Wygrana ze Śląskiem była tylko jednym z czynników, które pozwoliły AZS-owi awansować do I ligi. Drugim z nich była porażka Futsal Clubu Pyskowice, który na własnym parkiecie uległ MTS-owi Knurów 1:2.

II liga, 10. kolejka: Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – WKS Śląsk Futsal Wrocław 14:1 (7:0)
1:0 Maciej Enkot 5’
2:0 Kornel Mużyłowski 9’
3:0 Jacek Jurkowski 12’
4:0 Maciej Enkot 15’
5:0 Jakub Turowski 18’
6:0 Jakub Turowski 19’
7:0 Maciej Enkot 20’
8:0 Kornel Mużyłowski 26’
9:0 Patryk Jaśkiewicz 30’
10:0 Rafał Gronostaj 33’
11:0 Patryk Jaśkiewicz 34’
12:0 Jacek Jurkowski 39’
13:0 Jakub Turowski 39’
13:1 Filip Składzień 39’
14:1 Patryk Jaśkiewicz 40’

Składy drużyn:
Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Hausler – Jaśkiewicz, Mużyłowski, Turowski (C), Jurkowski – Ryś, Enkot, Gronostaj, Żak.
WKS Śląsk Futsal Wrocław: Borowicz – Leszczyński, Hoilik (C), Jasiczek, Składzień, Kowalczyk, Bednarz.


4

0

0

0

0

0

Komentarze

Dołącz do dyskusji!

Zabezpieczenie antyspamowe: Ile jest jeden plus jeden?

© ZGSPORT.PL 2018-2023 | Reklama | Wykorzystanie zdjęć | Polityka prywatności