Druga porażka Akademików. Aż 13 goli w Polkowicach!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2022-10-24 19:46
Futsaliści AZS-u UZ mają za sobą czwarte spotkanie w tym sezonie I ligi futsalu. W Polkowicach zielonogórzanie ulegli miejscowemu Górnikowi 5:8.

Na parkiecie w Polkowicach do przerwy panował remis 2:2, choć zielonogórzanie dwukrotnie obejmowali prowadzenie – po samobójczym trafieniu Jakuba Zdulskiego oraz golu Kamila Klechammera. Po zmianie stron obie drużyny urządziły prawdziwą strzelaninę, a skuteczniejsi w niej byli gospodarze, którzy na początku drugiej połowy co chwilę powiększali swój dorobek bramkowy. Ostatecznie Górnik zwyciężył 8:5. Trzy gole dla AZS-u strzelił Klechammer, a jednego dołożył Adrian Niedźwiedzki.

To druga porażka Akademików w tym bieżącej kampanii. Po piątej kolejce zajmują oni szóstą lokatę z dorobkiem sześciu „oczek”. W niedzielę 30 października do Zielonej Góry przyjedzie lider grupy południowej I ligi, Sośnica Gliwice. Mecz ten o godzinie 16:00 w hali UZ przy ul. Szafrana.

I liga futsalu, 5. kolejka: Górnik Polkowice – KU AZS UZ Zielona Góra 8:5 (2:2)
0:1 Jakub Zdulski (samobójczy) 2’
1:1 Ołeksandr Nahajcew 8’
1:2 Kamil Klechammer 12’
2:2 Kornel Ciupka 20’
3:2 Kamil Olszewski 22’
4:2 Paweł Wyżga 23’
5:2 Kacper Kośczyszyn 29’