Halowy Puchar Polski: lubuskie zespoły odpadły w drugiej rundzie
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-01-17 11:38
Zakończył się udział lubuskich drużyn futsalowych w bieżącej edycji Halowego Pucharu Polski. W drugiej rundzie zmagań odpadł zarówno AZS Uniwersytet Zielonogórski jak i Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Dla obydwu lubuskich ekip były to premierowe mecze w tym sezonie Pucharu Polski. Tęcza, która zwyciężyła eliminacje wojewódzkie, w pierwszej rundzie walkowerem wygrała z Futsal Team Brzeg, natomiast AZS, jako pierwszoligowiec, dołączył do rywalizacji dopiero w drugiej kolejce.

Jako pierwsi mecz 1/32 finału rozegrali zielonogórzanie, którzy w sobotę zmierzyli się w Pszczynie ze zwycięzcą śląskich eliminacji, zespołem Nexx Goczałkowice. Drużyna ta postawiła Akademikom twarde warunki, obejmując prowadzenie już w pierwszych minutach spotkania. Ostatecznie po prawdziwej strzelaninie z obu stron triumf 9:5 zainkasowali gospodarze.

Halowy Puchar Polski, 1/32 finału: Nexx Goczałkowice – AZS Uniwersytet Zielonogórski 9:5

Święto futsalu miało z kolei miejsce w niedzielę w Krośnie Odrzańskim. Tamtejsza Tęcza trafiła na utytułowany Rekord Bielsko-Biała, grający na co dzień w Futsal Ekstraklasie. Obrońca trofeum nie pozostawił złudzeń, gromiąc krośnieński zespół aż 11:0.

Halowy Puchar Polski, 1/32 finału: Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie – Rekord Bielsko-Biała 0:11

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: