Cenne zwycięstwo Akademików
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-06 12:11
Futsaliści AZS Uniwersytet Zielonogórski zaliczyli dobry start rundy rewanżowej w I lidze. Podopieczni trenera Macieja Góreckiego we własnej hali pokonali znajdujący się w czołówce tabeli GKS Futsal Tychy 3:2.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla zielonogórzan, bowiem już w 1 minucie prowadzenie dał im gol Maksymiliana Chmielaka. Goście szybko jednak doszli do głosu i to oni schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Najpierw w 6 minucie wyrównał Szymon Cichy, a niedługo przed końcem pierwszej połowy Macieja Dudka pokonał Dawid Pasierbek.

Drugą odsłonę ponownie to Akademicy zaczęli lepiej i okazało się to kluczowe dla rozstrzygnięcia pojedynku. Tuż po przerwie wyrównał Sebastian Häusler, a chwilę później trafienie na wagę trzech punktów zdobył Adrian Niedźwiedzki.

Po 13. kolejce zmagań zielonogórski AZS awansował na ósmą lokatę w tabeli I ligi, mając osiem punktów przewagi nad strefą spadkową. Za tydzień Akademików czeka wyjazd na teren czwartego zespołu w tabeli, FC Silesia Box Siemianowice Śląskie.

I liga futsalu, 13. kolejka: KU AZS UZ Zielona Góra – GKS Futsal Tychy 3:2 (1:2)
1:0 Maksymilian Chmielak 1’
1:1 Szymon Cichy 6’
1:2 Dawid Pasierbek 17’
2:2 Sebastian Häusler 22’
3:2 Adrian Niedźwiedzki 26’

KU AZS UZ Zielona Góra: Dudek (C) – Biereśniewicz, Chmielak, Mużyłowski, Turowski – Czarnecki, Enkot, Górecki, Häusler, Klechammer, Niedźwiedzki.
GKS Futsal Tychy: Mura – Kokot, Krzyżowski (C), Pasierbek, Słonina – Moskwa, Bednarski, Cichy, Haase, Kosowski, Sitko, Szostak.