Puchar Zimy dla Novita Pleyady!
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-07 23:51
Zakończyły się zmagania o 31. Puchar Zimy Zielonogórskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. We wtorek w hali CRS triumfowała Novita Pleyada, która sięgnęła po trofeum po konkursie rzutów karnych.

W turnieju finałowym Pucharu Zimy zagrało sześć najlepszych ekip rozgrywek. W pierwszym półfinale Przylep-Park Świdnica pewnie pokonał 3:0 ubiegłorocznego triumfatora, drużynę Ice Ice Baby. Drugi mecz był już bardziej zacięty. Co prawda Novita Pleyada prowadziła na początku drugiej połowy 2:0, lecz Pizzeria Roma w trzy minuty odrobiła całe straty i wyrównała stan meczu. Wówczas obyło się jednak jeszcze bez rzutów karnych, bowiem w ostatniej minucie spotkania Marek Szpakowski pięknym golem na 3:2 zapewnił Pleyadzie awans do finału.

Po półfinałach miał miejsce dość jednostronny pojedynek o piątą lokatę. Zajął ją zespół Ona Była N., który pokonał Alliance 5:1 (2:1).

Jeszcze więcej goli padło w meczu o trzecie miejsce. Z początku prowadzenie dla Ice Ice Baby zapewnił Bartosz Olejniczak, ale Pizzeria Roma szybko wyrównała bramką Oskara Kucharczyka. Mecz ten rozgrywany był na dużej intensywności i lepiej w takim natłoku „pracy” radzili sobie obrońcy tytułu. Ice Ice Baby do przerwy prowadzili już 5:1, podczas gdy Pizzeria Roma kilkukrotnie ostemplowała słupek bramki rywala. Pod koniec meczu ze skutecznością Pizzerii było już lepiej, ale Ice Ice Baby nie pozwolili na comeback, wygrywając ostatecznie 8:5.

Rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie gry zabrakło za to w finale turnieju. Przez większość meczu Przylep-Park Świdnica prowadził z Novita Pleyadą i był na dobrej drodze do zwycięstwa. Tak się jednak nie stało, bowiem Novita miała między słupkami świetnie spisującego się Ireneusza Rymaszewskiego. Ponadto w 39. minucie – kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną – potężnym strzałem z dystansu na 2:2 wyrównał Bartosz Jankowiak.

W rzutach karnych górą była już Pleyada, w której znów ważną postacią był Ireneusz Rymaszewski. Bramkarz zespołu obronił jeden, ale jakże kluczowy rzut karny, a jego kompani wykorzystali wszystkie swoje „jedenastki”. W ten sposób Puchar Zimy po raz pierwszy trafił do Pleyady.

Wyniki finałowego turnieju o Puchar Zimy:
Półfinały: Przylep-Park Świdnica – Ice Ice Baby 3:0 (2:0), Novita Pleyada – Pizzeria Roma 3:2 (1:0).
Mecz o piąte miejsce: Ona Była N. – Alliance 5:1 (2:1).
Mecz o trzecie miejsce: Ice Ice Baby – Pizzeria Roma 8:5 (5:1).
Finał: Przylep-Park Świdnica – Novita Pleyada 2:2 (2:1), w karnych 1:3.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz turnieju finałowego: Ireneusz Rymaszewski (Novita Pleyada).
Najlepszy zawodnicy turnieju finałowego: Fabian Tomaszewski (Przylep-Park Świdnica).
Najlepszy strzelec Pucharu Zimy: Patryk Trzmiel (25 goli; Novita Pleyada).