Dotkliwa porażka Akademików na Śląsku
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-13 12:53
Osłabiony zespół AZS-u UZ Zielona Góra udał się w niedzielę na teren czwartej drużyny I ligi futsalu, FC Silesia Box Siemianowice Śląskie. Gospodarze rozgromili zielonogórzan aż 12:2.
fot. Andrzej Sacha / ZGSPORT.PL

Zielonogórzanie ruszyli w delegację w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu, i to wliczając w to grającego trenera Macieja Góreckiego. Z kolei pomiędzy słupkami stanął nominalny zawodnik z pola Sebastian Häusler. Początkowo AZS trzymał kontakt z gospodarzami – na ich otwierającą bramkę szybko odpowiedział Patryk Jaśkiewicz. Z czasem jednak miejscowi coraz wyraźniej odskakiwali i na półmetku spotkania prowadzili już 5:2.

Po zmianie stron FC Silesia Box przypieczętował okazałe zwycięstwo, dokładając siedem kolejnych trafień. Głównym katem Akademików okazał się były reprezentant Polski Robert Gładczak, który cztery razy trafił tego dnia na listę strzelców.

To siódma porażka AZS-u UZ w bieżącym sezonie. Aktualnie zespół z Winnego Grodu plasuje się na dziewiątej lokacie I ligi futsalu. W najbliższej kolejce ponownie zagra on w delegacji – tym razem ze znajdującym się w strefie spadkowej GKS Futsalem Nowiny.

I liga futsalu, 14. kolejka: FC Silesia Box Siemianowice Śląskie – KU AZS UZ Zielona Góra 12:2 (5:2)
Bramki dla AZS-u: Patryk Jaśkiewicz 2.

Tagi: .
CZYTAJ RÓWNIEŻ: