AZS UZ zażarcie walczył, ale przegrał z outsiderem
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-20 15:39
Futsaliści AZS UZ Zielona Góra z drugą porażką w rundzie rewanżowej I ligi futsalu. W sobotę 18 lutego ulegli na wyjeździe ostatniemu w tabeli GKS Futsalowi Nowiny 5:8.

Po ubiegłotygodniowej wysokiej porażce w Siemianowicach Śląskich zielonogórscy futsaliści chcieli zrehabilitować się w Nowinach. Starcie z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli GKS Futsalem było ważne w kontekście walki o utrzymanie w I lidze.

Wynik już w szóstej minucie spotkania otworzyli gospodarze. Zielonogórzanom udało się wyrównać za sprawą trafienia Radosława Romanowskiego, lecz w 16 minucie ekipa z Nowin ponownie pokonała Jakuba Witczaka. Na to AZS również znalazł szybką odpowiedź i po golu Adriana Niedziedzkiego zespoły schodziły do szatni przy remisie 2:2.

Początek drugiej odsłony to ostra, regularna wymiana ciosów – obydwie drużyny błyskawicznie dołożyły po dwie bramki i wynik brzmiał 4:4. W 34 minucie Maciej Pokora dał miejscowym kolejne prowadzenie, lecz już chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Michał Łabęcki – za faul na wychodzącym na czystą pozycję Romanowskim. Zielonogórzanie wykorzystali osłabienie rywala i szybko wyrównali stan meczu, jednak końcówka należała mimo wszystko do gospodarzy. Trzy szybkie ciosy zadane w ostatnich minutach spotkania przez ekipę z Nowin sprawiły, że Akademicy ulegli jej 5:8.

To ósma porażka AZS-u UZ w bieżącej kampanii. Aktualnie zielonogórski zespół zajmuje dziewiątą lokatę. Kolejny mecz zagra on w niedzielę 26 lutego o godzinie 18:00. Będzie to rozgrywane awansem domowe spotkanie z sąsiadującym w tabeli Heiro Rzeszów.

I liga futsalu, 15. kolejka: GKS Futsal Nowiny – KU AZS UZ Zielona Góra 8:5 (2:2)
1:0 Paweł Markowicz 6’
1:1 Radosław Romanowski 12’
2:1 Dawid Tutaj 16’
2:2 Adrian Niedźwiedzki 16’
2:3 Adrian Niedźwiedzki 22’
3:3 Paweł Markowicz 23’
3:4 Radosław Romanowski 23’
4:4 Michał Łabęcki 24’