Zacięty mecz i ważne zwycięstwo AZS-u
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-02-27 15:57
W rozgrywanym awansem meczu 22. kolejki I ligi futsalu KU AZS UZ Zielona Góra pokonał na własnym terenie Heiro Rzeszów 5:4.

Spotkanie z Heiro było dla zielonogórzan niezwykle ważne, bowiem obie drużyny znajdowały się bezpośrednio nad strefą spadkową. Jeśli dodamy do tego ubiegłotygodniową porażkę z ostatnim Futsalem Nowiny, to mecz z rzeszowianami był z gatunku tych o sześć punktów.

Od samego początku zespoły wymieniały się ciosami. Po pierwszej połowie goście prowadzili 3:2, po tym jak zdobyli trzy bramki z rzędu. Na początku drugiej odsłony dwa szybkie gole zaaplikował przyjezdnym Maciej Enkot, ale niedługo później na 4:4 wyrównał Kamil Wilk. Ostatecznie wynik w 35 minucie ustalił Adrian Niedźwiedzki, który po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry zapewnił Akademikom cenne zwycięstwo 5:4.

Aktualnie AZS UZ plasuje się na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 16 „oczek”. W sobotę 4 marca do Winnego Grodu przyjedzie piąty Górnik Polkowice. Początek o godzinie 19:00.

I liga futsalu, 22. kolejka (awansem): KU AZS UZ Zielona Góra – Heiro Rzeszów 5:4 (2:3)
1:0 Łukasz Hanc 4’
1:1 Eryk Sarzyński 6’
1:2 Damian Barszczak 7’
1:3 Grzegorz Piela 14’
2:3 Patryk Jaśkiewicz 17’
3:3 Maciej Enkot 21’
4:3 Maciej Enkot 28’
4:4 Karol Wilk 30’
5:4 Adrian Niedźwiedzki 35’

KU AZS UZ Zielona Góra: Witczak – Jaśkiewicz, Mużyłowski, Niedźwiedzki, Turowski – Biereśniewicz, Czarnecki, Enkot, Hanc, Klechammer.
Heiro Rzeszów: Dybała – Barszczak, Prokop, Sarzyński, Wilk – Gąsior, Piela, Rembisz.