Porażka Akademików na zakończenie sezonu
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-04-17 18:10
W ostatnim meczu sezonu 2022/2023 futsaliści AZS-u UZ Zielona Góra ulegli na wyjeździe drużynie AZS UEK Kraków 4:5.

W pierwszej pierwszej połowie oraz na początku drugiej wynik całkowicie zdominowali krakowianie, którzy po pół godzinie gry prowadzili 5:0. Ostatnie minuty spotkania należały jednak do grających piątką w polu zielonogórzan, w wyniku czego wrócili oni do gry i doprowadzili do niezwykle emocjonującej końcówki. Po dwa gole zdobyli wówczas Radosław Romanowski oraz Adrian Niedźwiedzki i podopieczni Macieja Góreckiego niespodziewanie złapali kontakt z rywalem. Pełni strat nie udało im się jednak odrobić, przez co syrena końcowa wybrzmiała przy wyniku 5:4 dla gospodarzy.

Mimo że spotkanie w Krakowie odbyło się w ramach przedostatniej 21. kolejki, AZS UZ zakończył już sezon 2022/2023, gdyż wcześniej awansem rozegrał mecz ostatniej serii gier z Heiro Rzeszów. Zielonogórski zespół na pewno pozostanie już na dziewiątej lokacie, która zapewnia mu utrzymanie w I lidze.

I liga PLF, 21. kolejka: AZS UEK Kraków – KU AZS UZ Zielona Góra 5:4 (3:0)
Bramki dla AZS UZ: Romanowski 2, Niedźwiedzki 2.