Mistrz zmiażdżył Akademików
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2018-04-28 20:20
Na półfinale zakończyła się przygoda zielonogórskiej Persy w Halowym Pucharze Polski. W dzisiejszym meczu turnieju Final Four AZS zdecydowanie poległ z Mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała.

Już sam początek spotkania nie potoczył się po myśli zielonogórzan. W 7. minucie samobójcze trafienie zanotował Kacper Koppenhagen, który niefortunnie wystawił nogę do piłki posłanej przez Łukasza Biela. Chwilę później w przeciągu zaledwie minuty bielszczanie dołożyli dwie bramki, dzięki czemu przejęli kontrolę nad wynikiem meczu.

Zielonogórzanie również mieli kilka okazji, jednak to Mistrzowie Polski dominowali na parkiecie. Potwierdzili to, strzelając przed przerwą jeszcze trzy gole i już definitywnie odskakując zielonogórzanom.

W drugiej połowie po raz kolejny mieliśmy dominację Rekordu na parkiecie. Tym razem jednak pośród licznych trafień ekstraklasowca znalazła się także honorowa bramka Akademików. W 38. minucie Rekordziści przewinili we własnym polu karnym, dzięki czemu Kamil Kruszyński miał okazję do pokonania Bartłomieja Nawrata. „Kruchy” nie zwykł marnować rzutów karnych i tak też było tym razem.

Ostatecznie Rekord rozgromił Persę aż 10:1. Po spotkaniu Akademicy zostali uhonorowani czekiem opiewającym na kwotę 5 000 zł.

Półfinał Halowego Pucharu Polski: Rekord Bielsko-Biała – Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski 10:1 (6:0)
Bramki: 7’ Koppenhagen (sam.), 7’ Franz, 8’ Kubik, 14’ Biel, 16’ Budniak, 17’ Janovsky, 26’ Popławski, 26’ Surmiak, 39’ Biel, 40’ Bondar – 38’ Kruszyński (k).

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża, Nawrat – Biel, Franz, Kubik, Janovsky – Surmiak, Gąsior, Popławski, Bundiak, Cichy, Bondar, Marek.
Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek, Chyła – Koppenhagen, Hanc, Turowski, Skrzyński – Greszczyk, Biereśniewicz, Niedźwiedzki, Jaśkiewicz, Konopacki, Bartnicki, Kruszyński.

Sędziowie: Tomasz Frąk, Damian Grabowski – Damian Jaruchiewicz.