Derbowe zwycięstwo numer dwa. Lechia górą w Gubinie
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-08-27 23:23
Lechia Zielona Góra złapała nieco oddechu. W piątej kolejce III ligi podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego pokonali Carinę Gubin 2:1 i tym samym zapisali na swoim koncie drugie zwycięstwo.

Po premierowych czterech kolejkach sezonu sytuacja Lechii nie wyglądała ciekawie. Zespół miał na koncie tylko jedną wygraną (w derbach ze Stilonem Gorzów), przez co balansował na krawędzi strefy spadkowej.

Przełamanie nastąpiło w derbowym starciu z Cariną Gubin. Bohaterem zielonogórzan w tym meczu był Rafał Dzidek, który strzelił dwa gole na wagę trzech punktów. 20-latek nie rozpoczął co prawda meczu w wyjściowym składzie, ale już w 18 minucie zmienił Igora Bambeckiego i wniósł do meczu niezwykle cenną wartość. Dzidek otworzył wynik w doliczonym czasie pierwszej odsłony, a w 70 minucie podwyższył na 2:0, strzelając bezpośrednio z rzutu wolnego.

Czytaj również: Strzelanina w Przylepie na inaugurację B-klasy.

W końcówce spotkania gospodarze złapali kontakt dzięki bramce Przemysława Haraszkiewicza z „jedenastki”. Lechia utrzymała jednak korzystny wynik i wywiozła z Gubina zwycięstwo 2:1.

Po piątej kolejce III ligi ekipa prowadzona przez Andrzeja Sawickiego zajmuje 10. lokatę w tabeli z sześcioma punktami na koncie. W następnej serii gier Lechiści podejmą mającą o „oczko” więcej Ślęzę Wrocław. Mecz ten w sobotę 2 września o godzinie 17:00.

III liga, 5. kolejka: Carina Gubin – Lechia Zielona Góra 1:2 (0:1)
0:1 Rafał Dzidek 45+2’
0:2 Rafał Dzidek 70’
1:2 Przemysław Haraszkiewicz (rzut karny) 81’

Żółte kartki: Nahrebecki, Płonka – Surożyński, Iwanowicz, Ostrowski.

Carina Gubin: Seweryn (73’ Radziński) – Staszkowian, Płonka, Grabovskyi – J. Łoboda (66’ Paraszczak), Nahrebecki, Diduszko, Haraszkiewicz – Nazar (46’ Jaszczyk), D. Matuszewski, Antosiak (66’ Konstanty).
Lechia Zielona Góra: Fabisiak – Iwanowicz, Ostrowski, Tumala – Bambecki (18’ Dzidek), Babij (75’ Osiński), Strzelecki (87’ Embalo), Zientarski – T. Matuszewski (87’ Mwinyi), Surożyński, Mycan (75’ Łoboda).