Strzelanina w Przylepie na inaugurację B-klasy
Autor: Paweł Górski
Dodano: 2023-08-28 00:31
TS Przylep Zielona Góra od okazałego zwycięstwa rozpoczął nowy sezon klasy B! W inauguracyjnym pojedynku podopieczni trenera Tadeusza Makowskiego pokonali Wzgórze Podlegórz aż 8:0.

Inauguracyjny rywal Przylepu ubiegły sezon zakończył na trzeciej lokacie, tuż za zielonogórzanami. Wtedy drużyna z Podlegórza potrafiła postawić się faworyzowanemu rywalowi i dwukrotnie przegrała zaledwie różnicą jednej bramki. Tym razem jednak było zgoła inaczej.

TS Przylep już od początku spotkania dominował na murawie, choć przez pierwsze 20 minut goście byli dobrze ustawieni w defensywie, kasując wszystkie piłki rywala. Do czasu. W 22 minucie Maciej Markowski faulował wbiegającego w pole karne Pawła Dzikowicza i arbiter wskazał na „wapno”. Właśnie wtedy strzałem z rzutu karnego wynik otworzył Maciej Kononowicz. Niedługo później z dystansu podwyższył Rafał Bartosik, a w 36 minucie Kononowicz ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

Czytaj również: Derbowe zwycięstwo numer dwa. Lechia górą w Gubinie.

Po przerwie piłkarze z zielonogórskiego Przylepu byli jeszcze bardziej skuteczni, dokładając pięć kolejnych trafień. Trzeba jednak zaznaczyć, że był fragment meczu, w którym to przyjezdni mieli swoje pięć minut. Było to na początku drugiej odsłony, kiedy nad stadion nadeszła ulewa i mokra piłka kilka razy zaplątała się w okolice bramki zielonogórzan. Jakub Marczak pozostał jednak niepokonany.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, listę strzelców zdominowali Maciej Kononowicz i Rafał Bartosik. Ten pierwszy zapisał na swoim koncie łącznie cztery trafienia, w tym dwa z rzutów karny, a drugi zakończył mecz z hattrickiem. Jedną bramkę dołożył Paweł Dzikowicz.

Tak okazałe inauguracyjne zwycięstwo sprawiło, że TS Przylep objął fotel lidera zielonogórskiej klasy B po pierwszej kolejce. Miejscem tym musi się on jednak aktualnie dzielić z Mewą Cigacice, która identycznym wynikiem pokonała Rakovię Raków. I to właśnie ze współliderem zielonogórska ekipa zmierzy się w drugiej kolejce zmagań. Mecz ten w niedzielę 3 września o godzinie 12:00 na boisku w Leśnej Górze.

Klasa B, 1. kolejka: TS Przylep Zielona Góra – Wzgórze Podlegórz 8:0 (3:0)
1:0 Maciej Kononowicz (rzut karny) 22’
2:0 Rafał Bartosik 30’
3:0 Maciej Kononowicz 36’
4:0 Maciej Kononowicz (rzut karny) 48’
5:0 Rafał Bartosik 56’
6:0 Paweł Dzikowicz 58’
7:0 Maciej Kononowicz 71’